piątek, 8 kwietnia 2016

Rada Gminy Wydminy jednak po stronie komunistycznych oprawców

W marcu informowałem, że złożyłem wniosek o zmianę nazwy ulicy 40-lecia PRL w Wydminach.
Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato poinformowała, że Rada Gminy Wydminy nie zajmie się sprawą dekomunizacji ulicy 40-lecia PRL w Wydminach, ponieważ mieszkańcy tej ulicy są temu przeciwni. Rozumiem, że konsultacje w tej sprawie Grażyna Plato przeprowadziła z najbardziej znaną mieszkanką tej ulicy - Marią Dolecką - zastępcą wójta gminy Wydminy, w przeszłości kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej (poprzedniczki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) do Rady Powiatu Giżyckiego.
Taka postawa Rady Gminy Wydminy pokazuje jasno, że większość w Radzie Gminy nie chce zerwać z gloryfikowaniem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
Tym samym warto zaznaczyć, że władze gminy Wydminy są obłudne, ponieważ z jednej strony czczą Żołnierzy Wyklętych, którzy ginęli z rąk funkcjonariuszy PRL, a z drugiej upamiętniają system komunistyczny, z którym Żołnierzy Wyklęci walczyli.
Moim zdaniem, postawa władz gminy Wydminy w stosunku do Żołnierzy Wyklętych nie jest autentyczna, a ma na celu zbicie kapitału politycznego. Wydaje się, że to tylko cyniczna gra lokalnych polityków, dla których najważniejsza jest popularność, a coś takiego jak IDEA czy WYŻSZE CELE są im obce.

Rada Gminy Wydminy swoją postawą udowodniła, że w rzeczywistości stoi po stronie komunistycznych oprawców (to system PRL odpowiada za zbrodnie stalinowskie, prześladowania Kościoła katolickiego, masakrę Poznańskiego Czerwca w 1956 r., masakrę na Wybrzeżu w 1970 r., masakrę Radomia i Ursusa w 1976 r., za ofiary stanu wojennego, za masakrę robotników w Kopalni "Wujek" w Katowicach, za zabójstwo Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, za kampanię antysemicką w 1968 r., za cierpienia wielu córek i synów Narodu Polskiego).

Jarosław Kaczyński swego czasu powiedział: "My stoimy tu gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO". Rada Gminy Wydminy najwyraźniej ustawiła się w jednym szeregu z zomowcami.

Jezus w Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 6,19) powiedział, że nie można służyć Bogu i Mamonie, a radni z Wydmin tacy właśnie chcą być - służyć i Bogu i Mamonie, tj. i antykomunistom, i komunistom. Tak się nie da. Dobrze, że pokazaliście, kim naprawdę jesteście i co sobą reprezentujecie. Mój wniosek miał przede wszystkim na celu pokazanie prawdziwej twarzy wydmińskiej władzy. Przykro to pisać, ale w moim odczuciu fałsz wylewa się z ich decyzji. Niestety, drodzy mieszkańcy Gminy Wydminy - takich macie reprezentantów. Cieszę się, że to nie są moi reprezentanci, bo bym się spalił ze wstydu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz